Urmare a întrebărilor adresate de către părinți cu privire la întârzierea efectuării plății drepturilor bănești ale copiilor cu Cerințe Educaționale Speciale, vă informăm că Primăria municipiului Giurgiu și Inspectoratul Școlar Județean au făcut demersurile necesare către Ministerul Educației în vederea alocării sumelor necesare.
Vă asigurăm că, atunci când Primăria municipiului Giurgiu și Inspectoratul Școlar Județean vor intra în posesia banilor, beneficiarii vor fi anunțați, iar ulterior vor intra în posesia drepturilor, inclusiv a celor restante.
Ultima modificare: 05.07.2023 – 16:20 de către Administrator